Enerjinizi Yükseltin, Hayatınız Değişsin!

dv2051009Önceki yazılarımdan birinde “Hayat bir şölendir, kutlamasını bilmeli” demiştim. Bazılarınız aklınızdan geçirmiş olabilirsiniz: “Kutlayalım, tamam da, bu bitkin, bıkmış, üzgün halimle nasıl enerjimi yükselteceğim?” Sizin de aklınızdan buna benzer bir şey geçti mi? O zaman enerjinizi yükseltmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacınız var! Hayatta en temel amacımız mutlu olmaksa eğer, önce mutluluğumuza ve enerjimize odaklanmalıyız. Hayatın koşturmacası içinde bu noktayı çok zeki ve eğitimli insanlar bile o kadar ihmal ediyorlar ki. Yaşam amacınız başkalarının mutluluğu ve zenginliği için çalışmak değil; kendi mutluluğunuz için yaşamak. Asıl amaç bu. Günlük hayatınız ne kadar stresli ve yorucu olursa olsun lütfen her fırsatta aklınıza bunu getirin.

“Tamam, enerjimizi yükseltmeye karar verdik. Peki benim şu an enerjim hiç de öyle yüksek değilken bunu nasıl yapacağım?” diye soranlar; hiç merak etmeyin. Siz gerçekten istedikten sonra gerisi kolay. Gerçekten bugünden itibaren hayatınızda bir şeyleri değiştirmek ve daha yüksek frekanstan yayın yapmak istiyor musunuz? Yüksek enerjide olmak sizin için sadece “ilgilendiğiniz bir şey” mi, yoksa “kendinizi adayacağınız” bir hedef mi? Sadece “ilgilendiğiniz bir şey” ise bu konuda yalnızca işinize geleni yaparsınız. “Kendinizi adayacağınız” bir hedef ise, ne gerekiyorsa onu yaparsınız. Hayat “öylesine ilgilenenleri” değil, “kendini adayanları” sever. Bu yüzden sizden bir söz istiyorum. Bugünden itibaren hayatınızın en büyük önceliği mutluluğunuz ve enerji seviyeniz olsun. Söz mü?

Bir daha soruyorum, söz mü?

Energetic-Woman

Peki, o zaman şimdi neler yapacağımıza bakalım.

Güne güzel başlayın

good-morning-1aEn önemli maddemiz bu. Siz de defalarca yaşamışsınızdır. Genelde güne nasıl başlarsanız gününüz öyle geçer. Kalkar kalkmaz, 15 dakikalık bir egzersiz, sonrasında güzel bir duş ve keyifli bir müzik eşliğinde yapacağınız lezzetli bir kahvaltı sizi güne güzel şekilde hazırlayacak. Kendinize lütfen lüks bir otelde sabah uyanıp lobiye gelen bir müşteri muamelesi yapın. Ben son günlerde her sabah 05:00’te kalkarak, 30 dakikamı dışarı çıkıp koşmaya ve duş almaya, 20 dakikamı hedeflerimi gözden geçirmeye ve günlük planımı yapmaya, 20 dakikamı da öğrenmeye adıyorum. Bu bana kendimi muhteşem hissettiriyor. Enerjimi uzun süre yüksek tutmamı sağlıyor. Bire bir benim yaptığımı yapmak zorunda değilsiniz; ama güne ne kadar güzel başlarsanız, o gün sizin için o kadar büyük bir kutlama olacaktır.

Şükredin

20100625-grateful-woman-300x205Şükretmek muhteşem bir şey. Hayatınızda iyi giden şeyler için şükredin. Bu odağınızı iyiye ve güzele kaydıracak. Kötüye odaklanırsanız hayatınızda kötü giden şeyleri daha çok görürsünüz ve bilinçaltınız sayesinde, hayatınıza kötü olay ve kişileri daha çok çekersiniz. İyiye ve güzele odaklanırsanız da hayatınızda daha çok iyi şey görmeye başlarsınız. Her sabah 5 dakikanızı ayırın ve bugün şükredebileceğiniz birkaç şey yazın ya da sesli olarak kendinize söyleyin.

Örneğin:

  • Sağlıklı olduğum için şükürler olsun
  • Ne mutlu bana ki bir evim var
  • Şükürler olsun ki harika dostluklarım var
  • Ne mutlu bana ki kendimi geliştirmeye ve öğrenmeye zaman ayırabiliyorum
  • Şükürler olsun ki, beni bugün muhteşem bir gün bekliyor.

Dans edin

Dans insanın doğasında olan muhteşem bir şey. Bol bol dans edin. Dans ettikçe üzerinizdeki donukluk gidecek; siz daha da canlanmaya başlayacaksınız. Enerjiniz çok daha akışkan olacak. Gülmeniz, kahkaha atmanız çok daha kolay olacak. Zevkten delirene kadar dans edin. Açın bir müzik, oynayın işte. Bunu yapmak için çok paranız olmasına ya da emrinizde insanlar çalışmasına gerek yok. Sağlıklı olmanız yeterli.

dancingwoman2

Daha çok gülün

Yaşamınızın arasında gülmeye kısıtlı bir vakit ayırmayın. Kahkahalarınız ve gülümseleriniz arasında yaşamınıza devam edin. Gülmek ve kahkaha atmak için her fırsatı değerlendirin. Evde canınız mı sıkılıyor? Patlatın kahkahayı, bakın bir şeyiniz kalıyor mu! Gülmek için ille de bir neden olması gerekmiyor.

Öğrenmeye zaman ayırın

learning woman

Kendinizi geliştirmeyi ihmal etmeyin. Akıllı telefonunuz ya da kullandığınız bilgisayar programları bile defalarca güncelleniyor. Sizin güncellenmeye ihtiyacınız yok mu sanıyorsunuz? Her şeyden daha fazla ihtiyacınız var. Lütfen gününüzün en az 20 dakikasını yeni bir şeyler öğrenmeye ayırın. Sıradan insanların büyük televizyonları vardır. Sıradışı insanların ise büyük kütüphaneleri… Her gün kendinizi daha ileri taşıyın. Unutmayın, doğru yolda bile olsanız, olduğunuz yerde durursanız araba çarpar, ezilirsiniz!

Enerjinizi gün içinde kontrol edin

abdominal-pain-s11-photo-of-woman-checking-her-temperature

Günlük hayatta en önemli şey mutluluk ve enerji seviyeniz olsun. Nasıl ki bir hastanın ateşi sürekli kontrol altında tutulur ve arada sırada bakılırsa, siz de enerjinizi arada sırada kontrol etmeyi unutmayın. Enerjiniz yerlerde sürünüyorsa hemen kendinizi toparlayarak “Şu an enerjimi nasıl daha çok yükseltebilirim?” sorusunu kendinize sorun, gülümseyin ve ortamı muhteşem enerjinizle ısıtın.

Evet, artık enerjimizi yüksek tutmamak ve mutlu olmamak için bir bahanemiz kalmadı gibi görünüyor. Sizden “söz” de aldığıma göre, artık çevrede enerjisi çok daha yüksek, harika insanlar göreceğiz, demek bu.

Gittiğiniz her yerde enerjinizle insanları büyülemek için daha ne bekliyorsunuz?

Muhteşemsiniz!

Bu arada yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki videomu da izlemenizi mutlaka öneririm:

ClearMind Uzmanı ve Yaşam Koçu Türker Manavoğlu Deneyim Okulu'nda sizlere daha mutlu ve başarılı bir yaşamın ipuçlarını paylaşıyor. Türker Manavoğlu'nun uyguladığı ClearMind tekniği ile Tüm problemlerinizden kurtulmak için buraya tıklayın.

Comments are closed.