Bilinçaltı Nasıl Çalışır?

bilincalti-nasil-calisir

Bilinçaltı hepimiz için oldukça heyecan verici ve önemli bir konu. Gelin bugün bilinçaltı konusunu yakından inceleyelim ve yaşanılan sorunların çözümlerini birlikte bulalım. Bilinçaltınız, sizlerin korkularınızı, neyi sevip sevmediğinizi ve hatta kendinizle ilgili inançlarınızı bile belirleyen en önemli faktördür. Bilinçaltınızı bir depolama alanı gibi düşünmelisiniz. Hayatta yaşadığınız iyi veya kötü bir olay ya da hoşunuza giden bir yemek gibi durumlar sizin bilinçaltınızda depolanır.

Bilinçaltınızda ne varsa onu yaşarsınız!

Bu yazımızda bilinçaltı nasıl bir mekanizma ile çalışıyor? Bilinçaltı problemlerinin nasıl üstesinden geliriz? Sorularının cevabını sizlere vereceğim. Bilinçaltı ile alakalı araştırmalar yapmak ve yeni bilgiler edinmek bizlere önemli faydalar sağlayacaktır. Bilinçaltının nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olursak herhangi bir bilinçaltımızla ilgili problemde daha fazla çözüm yolu bulabiliriz. Türker Manavoğlu olarak sizlere bilinçaltı konusunda doğru ve size fayda sağlayabilecek bilgileri sunmak isterim.

Bilinçaltını incelerken karşımıza farklı farklı bilinçaltı kodları çıkar. Bu bilinçaltı kodlarının nasıl çalıştığına değinecek olursak değersizlik bilinçaltı kodunu kendimize örnek olarak alabiliriz. İlk olarak negatif bilinçaltı kodlarını yaratan şeyler geçmiş travmalar ya da travmatik süreçlerdir. Travmaya bir örnek verecek olursak küçükken yaşadığımız bir olay veyahut küçükken ailemizden yeteri kadar sevgi görmememiz bizim travma yaşamamıza sebep olabilir. Yaşadığı sevilmeme durumundan kaynaklı travma yaşayan bir insan kendisiyle ilgili bazı kararlar verir.

Kendimizle alakalı bir karar verme, bilinçaltı kodunu etkileyen ikinci aşamadır. Örneğin travma aşamasında olan bir çocuk, aile fertlerinin kendisini sevmemesi, onun başka insanlar ile kıyaslanması bir çocuğun bir şeylerin farkına vardıktan sonra bir karar vermesine yol açıyor. “Ben değersizim” diye bir karar alan kişi bu kararı bilinçaltı koduna dönüştürüyor ve artık bu saatten sonra kişinin hayatı tamamen bu kod üzerinden işlemeye başlıyor. Değersizlik bilinçaltı kodu o kişinin hayatındaki çoğu eylemini kısıtlıyor. Özgüveni azalıyor, yapabileceği işleri bile yapamaz hale geliyor ve en önemli husus da başkalarına karşı beklentileri fazlalaşıyor.

Bilinçaltı Kodu Probleminde Gereksiz Yöntemlere Başvurmayın

Bilinçaltı kodu ile ilgili problemleri olan insanların çözümü çok gereksiz yerlerde aradığını görmekteyiz. Video paylaşım platformlarında yüzlerce bu tip meditasyon videoları bulunmaktadır. Videoların içeriğine bakıldığında genelde kişilere, sen değerlisin, sen muhteşemsin gibi birçok cümleler yöneltilmekte. Tabi ki bu cümleler sizin için tamamıyla doğru cümleler olmasına karşın bilinçaltı kodu sorununuzu çözmenize bir fayda sağlamayacaktır. Ne kadar bu tip cümleler kurulursa kurulsun kendini değersiz hisseden insanlar iki üç cümle ile bu düşüncesinden vazgeçmeyeceklerdir.

Bilinçaltı kodunuzun kaynağı travma ise siz gidip de bilinçaltı kodunuzla uğraşamazsınız öyle ki odaklanmak gerekilen bütün her şeyin kaynağı travmadır. Eğer sorun sizin eskide yaşadığınız bir olaya bağlı ise o olayın sizde yarattığı duyguları kökünden silmemiz gerekmektedir. O olay esnasında yaşadığınız korkuyu, üzüntüyü ya da diğer negatif duyguları “kökünden nasıl yok etmem gerekiyor?” diyorsanız sizin için bunun cevabını verelim:

Örneğin bir ailede bulunan anne, baba ve çocuğu ele alalım. Anne ve baba çocuğuna sevgi göstermiyor, onu her ortamda başka çocuklarla kıyaslıyor kısacası çocuğuna hiç iyi davranmıyor olabilir. Bu durum çocuğun değersiz olduğu kanısına varmamızı gerektirir mi? Çocuk değersizdir midir? Yoksa anne bilinçsiz ya da cahil midir? Bu iki sorunun detaylı olarak analizini yaptığımızda çocuğun değerinin bu tip olaylar sonucunda eksilemeyeceği konusunda hem fikir olacağızdır. Aslında bu cevabı kendimize verebiliyorsak çözüme giden yolun neredeyse yarısını kat etmişiz demektir.

bilincalti

ClearMind ile Kötü Anıları Yok Edin

Yazının bu kısmına kadar bilinçaltının nasıl çalıştığı ve onunla ilgili sorunları nasıl çözümleyebileceğimizi anlatmış olduk. Ancak çözümleme yollarını anlatırken yolun yarısını kat etmekten bahsettik. Aklınızda bir soru belirmiş olmalı: “Peki öyleyse yolun diğer yarısı nedir?” Hemen hemen herkesin aklından geçen bu soruya cevap bulalım;

ClearMind sizlerin bilinçaltı problemlerinizi çözümlemek ve sizi kalıcı olarak rahata kavuşturmak için geliştirilmiş ve yıllardır inanılmaz başarılı sonuçlar veren bir yöntem. Bu yöntem sayesinde geçmiş travmalarının etkilerinden kurtulan, bilinçaltı problemlerinden uzaklaşan binlerce insan bulunmaktadır. ClearMind Sistemi’nin sağladığı kalıcı dönüşümden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

Konuyla ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyaç duyuyorsunuz? O halde sizlere “Bilinçaltı Nasıl Çalışır” sorusunun yanıtını anlattığım bu videoyu mutlaka izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir